Kto zabił czyli “Z zimnym sercem” Caz Frear

Jestem wielką fanką thrillerów, a już szczególnie tych psychologicznych. Staram się szukać coraz to nowszych powieści z tego gatunku i właśnie ostatnio wpadła mi w ręce powieść ze strony www.taniaksiazka.pl Z zimnym sercem autorstwa Caz Frear. Pierwsze co zwróciło moją uwagę podczas wybierania książki, to okładka. Mówiąc wprost, jest ona fenomenalna i bardzo przyciąga wzrok. Opis na okładce natomiast niewiele był mi w stanie powiedzieć i tak naprawdę nie wiedziałam czego się spodziewać. Zaryzykowałam, przeczytałam powieść i jestem naprawdę zachwycona. To  była świetna, wciągająca książka, którą przeczytałam w ciągu jednego wieczora, a to zdarza mi się naprawdę rzadko.

 Kim jest morderca?

Główną bohaterką książki jest Cat Kinsella, która jest posterunkową wydziału dochodzeniowo – śledczego. Tym razem kobieta ma za zadanie rozwiązać sprawę zamordowania młodej Australijki, która wracała z przyjęcia firmowego. Dochodzenie prowadzi razem ze swoim partnerem Luigim Parnellem. Podejrzenie pada na właściciela pewnej kawiarni. Mężczyzna jednak upiera się, że był w tym czasie w domu ze swoją żoną, która nie potwierdza alibi swojego męża. Sytuacja staje się naprawdę skomplikowana. Jedno z nich musi zatem kłamać, ale które? Czy Cat rozwikła tę zagadkę? Czy dowiemy się, jakie tajemnice skrywa podejrzewane małżeństwo? I najważniejsze, kto zamordował młodą dziewczynę? Nie chcę zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do przeczytania powieści i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Kto w małżeństwie kłamie?

Z zimnym sercem” napisana jest w świetnym, wciągającym stylu. Fabuła jest spójna i logiczna, a jednocześnie bardzo dużo się w niej dzieje. Akcja powieści toczy się dość szybko, co chwilę autor zapewnia nam niespodziewane zwroty akcji, które wywołują takie napięcie, dzięki czemu książka jest jeszcze ciekawsza. Można powiedzieć, że powieść ani na chwilę nie daje nam odetchnąć. Akcja toczy się od pierwszej strony do ostatniej, a samo zakończenie mocno wbija w fotel. Od początku obstawiałam osobę, która według mnie miała okazać się mordercą. Jednak po przeczytaniu kolejnych stron coraz bardziej wątpiłam w moje przypuszczenia. Prawda okazała się zgoła inna. Bohaterowie wykreowani są w książce niezwykle dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Co ciekawe, są to takie postaci, które można lubić bądź nie, ale na pewno nie można powiedzieć, że są one dla nas obojętne. Wszystko wywołuje tutaj emocje. Często skrajne.

Jeśli więc tak jak ja, lubicie thrillery, kryminały, to jest to idealna powieść dla Was. Warto.

Książka zdjęcie Racool_studio - pl.freepik.com