Kryminał z czasów Powstania Warszawskiego “Granatowy 44”

Kryminał i powieść historyczna w jednym

Jeśli jesteś fanem powieści kryminalnych i jednocześnie uwielbiasz, kiedy akcja książek osadzona jest w czasach II wojny światowej, to trafiłeś idealnie. “Granatowy 44” autorstwa Grzegorza Kalinowskiego stanowi połączenie porywającej akcji, pełnej spisków i tajemnic na tle jednego z najbardziej trudnych i poruszających wydarzeń w historii Polski – Powstania Warszawskiego. Grzegorz Kalinowski, autor, doskonale operuje słowem i obrazem, aby w pełni oddać klimat tamtego okresu i jednocześnie sprawić, że czytelnik przez całą książkę będzie siedział niemal jak na szpilkach, czekając na to, co wydarzy się za chwilę. Barwne i pełne życia opisy oraz wartka akcja sprawią, że pochłoniesz książkę w jeden wieczór. 

“Granatowy 44” – powieść dla wielbicieli mocnych wrażeń

Kiedy 1 sierpnia 1944 roku wybucha Powstanie Warszawskie, kapitan Wincenty Rybski, staje przed nowym zadaniem. Przed wojną śledczy Policji Państwowej, później funkcjonariusz Policji Kryminalnej Generalnej Guberni, biorący udział w zadaniach zlecanych przez konspirację, po niemal pięciu latach pracy w podziemiach, ma otrzymać zupełnie nową funkcję. Po wyjściu z podziemia jego nowa praca ma dotyczyć wykonywania zleceń dla Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa. Rybski ma kierować jednostką bądź komisariatem –  jednak jego przełożeni stawiają przed nim inne, o wiele trudniejsze zadania. Do pierwszych należeć będzie zlikwidowanie grupy osób, które, zbuntowane i przeciwne podporządkowaniu się dowództwu, dokonują samosądów. Czy Rybskiemu uda się wykonać zadanie? Granatowy 44 z www.taniaksiazka.pl to książka, która trzyma w napięciu do samego końca – wprost nie sposób się będzie od niej oderwać.

O autorze – Grzegorz Kalinowski

Grzegorz Kalinowski jest absolwentem Wydziału Historii na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas nauczał w XVIII LO im. Jana Zamoyskiego, później rozpoczął pracę w mediach – był korespondentem wojennym na terenie byłej Jugosławii, komentatorem sportowym na finałach Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski, pracował również przy tworzeniu teledysku Brygady Kryzys. Prócz książki “Granatowy 44” Kalinowski wydał także dwa cykle powieściowe: “Śmierć frajerom” (3 tomy) i “Kornel Strasburger” (3 tomy) oraz dzieła “Gra w oczko” i “Załoga”. Wykształcenie historyczne pomaga mu w tworzeniu realistycznych i przekonujących powieści osadzonych w czasach II wojny światowej. Jego pisarstwo zostało docenione zarówno przez wielbicieli historii, jak i powieści kryminalnych, którzy doceniają dogłębne badania i lekkie pióro pisarza.

Książka zdjęcie Racool_studio - pl.freepik.com